Çikolatalı Bonbonlar Nasıl Yapılır

Sadece 3 malzemeyle hazırlanan bu çikolatalı bonbonlar, çayınızın kahvenizin yanına eşlik edecek. Üstelik üç malzemeli oluşu yapımının kolaylığını da tabiki oldukça etkiliyor. Sadece kalan keklerinizi ve muzu robottan çekip çikolatayla kaplıyorsunuz. Hem arta kalan kekleri değerlendirme adına hem de çok lezzetli bir atıştırmalık olmasıyla bu tarifi beğeninize sunuyorum.

Çikolatalı bonbonlar ya da çikolatalı trufflelar olarak adlandırmak da tamamen size kalmış. Çayın kahvenin yanına minik atıştırmalıklar seven birisiyseniz, çikolatalı toplar tam da size göre! İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan tarife geçelim.

Sadece 3 Malzemeli Çikolatalı Bonbonlar (Videolu Tarif)

Tarif Sokağı
Sadece 3 malzemeyle hazırlanan çikolatalı bonbonlar, çayınızın ve kahvenizin yanına eşlik edecek!
Hazırlama Süresi 20 dakika
Kategori Çikolatalı Tatlılar, Tatlı
Mutfak Türk Mutfağı
Porsiyon 4

Video

Etiket çikolatalı bonbon, çikolatalı bonbon tarifi, çikolatalı truffle, çikolatalı truffle tarifi

İçindekiler

  • 4 su bardağı kek ( kalan keklerinizi robottan geçirin)
  • 2 küçük muz
  • Dış kaplaması için 1 paket bitter veya sütlü çikolata

Çikolatalı Bonbon Truff Nasıl Yapılır

1- Daha önceden yapıp arta kalmış veya hazır kekimizi rondoda çekiyoruz. Tarif için 3-4 su bardağı dolusu çektiğiniz kalan kek yeterli olacaktır.

2- Ardından mutfak robotuyla çektiğiniz 2 küçük muzu da ekleyip iyice karıştırın.

3- Yuvarlanacak bir kıvam elde edince kekten ceviz boyutunda toplar yapın.

4- Toplarımızı 10 dakika kadar buzdolabında bekletiyoruz.

5- Son olarak toplarımızı benmari usulü erittiğimiz 1 paket bitter çikolatanın içine atıp heryerini çikolatayla kaplıyoruz. Bu işlem için sütlü çikolata da kullanabilirsiniz.

6- Toplarımızın çikolatası donana kadar buzdolabında bekletiyoruz. Çikolatalı bonbonlarımız hazır. Biz üzerlerini beyaz çikolata ile süsledik. Dilediğinizce süsleyebilirsiniz. Deneyenlere de şimdiden afiyet olsun.

❗️Tüm tariflerime ilk ulaşan siz olmak istiyorsanız hemen linke tıklayarak YouTube kanalıma abone olun. HEMEN TIKLAYIN! https://youtube.com/c/TarifSoka%C4%9F%C4%B1

Önerilen makaleler