İçi Beyaz Çikolatalı Tam Ölçülü Brownie Tarifi

İçi bol beyaz çikolatalı tam ölçülü tam kıvamında bu brownie tarifini asla ıslak kekle karıştırmayın! Daha önce denediğiniz hiçbir brownieye benzemeyen içi beyaz çikolatalı brownie tarifim emin olun herkesin beğenisini kapacak. . Islak kekle karıştırmayın diyeceğim bu brownie, yapısıyla da tadıyla da deneyenlerden tam puanı kapacak. Üstelik çikolatalı tatlı sevenlerin tatlısız olmaz diyenlerin de kesinlikle denemesini tavsiye ediyorum. İsterseniz lafı daha fazla uzatmadan tarife geçelim.😉

İçindekiler

  • 150 gram şeker
  • 280 gram biter çikolata (%60 kakao oranına sahip)
  • 125 gram tereyağı
  • 100 gram un
  • 3 yumurta
  • 1 tutam tuz

Beyaz Çikolatalı Brownie Nasıl Yapılır?

1- 20-22 cm lik kalıbın tabanını ve yanlarını tereyağ ile yağlayıp, tabanından dışarıya doğru sarkacak şekilde bir yağlı kağıt yerleştirin.

2- Bir tencerede tereyağını eritin, ocaktan alıp içine kakao oranlı çikolataları ekleyin ve spatula ile çikolatalar eriyene kadar karıştırın.

3- Yumurta ve şekeri çırpın. (2-3 dakika)

4- İçine yavaşça erimiş tereyağlı çikolatayı akıtarak çırpmaya devam edin. (3 aşamada yaptım)

5- Un ve tuzu ekleyin, sadece karışana kadar çırpın.

6- Kalıba bir kısmını koyun, üzerine beyaz çikolataları yerleştirin. Kalan harcı döküp fırına koyun.

7- Fırını 165 derecede çalıştırın. Ardından 180° ye getirip pişirmeye başlayın. Pişme süresi ortalama 25-30 dakika sürecektir.

8- Üzeri kabuk bağladıktan sonra kürdanla kontrol edin.

9- Kekteki gibi kürdan tamamen temiz çıkmamalı üzerinde mutlaka kırıntılar olmalı.

10- Hafif nemli olursa kıvamı daha akışkan olacaktır. Ben 20 cm lik kalıpta 22 dk pişiriyorum. Daha akışkan oluyor. Deneyenlere de şimdiden afiyet olsun.

❗️Tüm tariflerime ilk ulaşan siz olmak istiyorsanız hemen linke tıklayarak YouTube kanalıma abone olun. HEMEN TIKLAYIN! https://youtube.com/c/TarifSoka%C4%9F%C4%B1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir