Portakal Nasıl Kurutulur?

Pasta süslemelerinde tatlıların yanına ya da yazın ansızın canı portakal çekenler için muhteşem bir tarifim var! İnce ince dilimlenmiş portakalların asla kokusunu tadını kaybetmeden kurutulmasına deneyen herkes bayılacak. Üstelik portakal nasıl kurutulur derseniz, hemen tarife!

Portakal kurutulurken dikkat edilmesi gerekilenler, tüm detayları ve yapım adımlarında dikkat edilmesi gerekilenleri sizler için tekrar tekrar deneyerek notlar halinde önceden almıştım. Ve bu notlar eşliğinde sizler için en uygun tarifi hazırlarım. İsterseniz hemen tarife geçelim.

Portakal Nasıl Kurutulur?

Tatlılarınızı pastalarınızı süsleyebileceğiniz asla tadını kokusunu kaybetmeyen, yaz aylarında da özlem duyduğunuz o tadı yakalamanızı portakal nasıl kurutulur tarifimi okuyarak öğrenebilirsiniz.
Hazırlama Süresi10 dakika
Kurutma Süresi (Değişkendir)3 gün
Toplam Süre10 dakika
Kategori: Nasıl Yapılır
Mutfak: Türk Mutfağı
Etiket: evde portakal kurutma, petekte portakal kurutma, portakal dilimleri kurutma, portakal kurusu, portakal kurutma, portakal nasıl kurutulur
Miktar: 1
Yazar: Tarif Sokağı

Aletler

  • Yağlı kağıt

Portakal Kurusu Yapmak İçin Gereken Malzemeler

  • Dilenilen miktarda portakal

Dilim Dilim Portakal Nasıl Yapılır

1- Öncelikle dilediğiniz kadar portakalı temizlenene kadar yıkayın. Ve ince ince halkalar halinde kesin.

2- Dilimlerin kalınlığı ortalama 0,5 santimetre olmalı. Asla daha kalın doğramayın.

3- Dilimlerin belirttiğim ölçüden daha kalın olması, portakalların kururken sulanmasına neden olur.

4- Dilimleri isterseniz uzunlamasına bir yağlı kağıdın arasına koyup evinizin kaloriferlerinde kuruması için bırakabilirsiniz.

5- Kalorifer yerinde önceden ısıtılmış 175°lik fırında yaklaşık 2 saat pişirerek kurutabilirsiniz. Fakat bu süre daha da uzayabilir.

6- Sizlere tavsiyem kurutma işleminde, kalorifer de kurutmanız. Kaloriferde de ortalama 2-3 günde portakallarınız en iyi şekilde kuruyacaktır.

Deneyenlere şimdiden afiyet olsun.

Tüm tariflerime ilk ulaşan siz olmak istiyorsanız hemen linke tıklayarak YouTube kanalıma abone olabilirsiniz. HEMEN TIKLAYIN! https://youtube.com/c/TarifSoka%C4%9F%C4%B1

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recipe Rating