Pastalara ve Çikolatalara Antep Fıstıklı Beyaz Çikolatalı Ganaj Tarifi

İster butik çikolata dolgularında, isterseniz pastalarınızda, isterseniz nefis tatlı kremalarınızın içinde gönül rahatlığıyla kullanacağınız, kullandığınız her ürünün tadına tat katarak lezzet şöleni yaratan Antep fıstıklı beyaz çikolatalı ganaj tarifi karşınızda! Krema yapımında garajınızı kullanmak klasik bir pastacı kremasının çok daha lezzetli olmasını sağlayacaktır. Pastacı kremanızda Antep fıstıklı beyaz çikolatalı ganaj tarifi kullanmak için yapmanız gereken tek şey, ganajı tekrar benmariye alarak eritmek! İşte nefis bir ganaj yapmak bu kadar kolay! Bu ganajda kullandığım Antep fıstığını çıkartıp yerine ceviz ve badem de ekleyebilirsiniz. Bu şekilde birbirinden lezzetli ganajlar yaparak çikolata dolgusu olarak kullanabilirsiniz. Şimdiden deneyecek olan herkese afiyet olsun!

İçindekiler

 • 70 gram beyaz çikolata
 • 10 gram tereyağı
 • 30 gram Antep fıstığı tozu
 • 15 gram krema, yüzde 35 yağlı

Antep Fıstıklı Beyaz Çikolatalı Ganajın Yapılışı

1- İlk olarak Antep fıstıkları robottan toz haline gelene kadar çekin. Bu adımda fıstığın elek yardımıyla elenmesi, tüm parçaların eşit büyüklükte olmasını sağlayacağı için önemlidir. Ve daha sonra çekilen fıstık bir kenara alınır.

2- Daha sonra benmari kabı içine su doldurun ve sos tavasının üzerine oturtarak ısıtın. Ve kaba 15 gram %35 yağlı, tatlı ve pastalara uygun olan krema ekleyin. Krema spatula yardımıyla karıştırılarak eritin.

3- Daha sonra 70 gram beyaz çikolatayı bıçak yardımıyla ince ince doğrayın.

4- Ardından beyaz çikolata da kremanın üzerine eklenerek bir spatula yardımıyla alttan üste olacak hareketlerle eritilmeye başlanır.

5- Daha sonra beyaz çikolatayı 45°C’ye gelinceye kadar benmaride eritin.

6- Ardından eriyen çikolataya 30 gram ince ve eşit boyda çekilmiş Antep fıstığı tozu ekleyip spatula yardımıyla karıştırın.

7- Son adım olarak benmari kabını ocaktan alın ve ganaja 10 gram tereyağı eklenerek hızlıca çırpın.

8- Son olarak fıstıklı ganaj, ucuna istenilen duy taktığınız sıkma torbasına alınarak, ilk sıcağının çıkması ve koyulaşıp daha sürülebilir bir kıvam alması için buzdolabında 10 dakika dinlendirilir. Eğer ganaj çikolata dolgusunda kullanılacaksa 28°C’den düşük bir sıcaklığa geldiğinde kullanılır.

Bu ganajda kullandığım Antep fıstığını çıkartıp yerine ceviz ve badem de ekleyebilirsiniz. Bu şekilde birbirinden lezzetli ganajlar yaparak çikolata dolgusu olarak kullanabilirsiniz. Şimdiden deneyecek olan herkese afiyet olsun!

NOT: Tereyağı, ganajın daha parlak ve lezzetli olmasını sağlayacaktır.

Antep Fıstıklı Beyaz Çikolatalı Ganaj- www.tarifsokagi.com

Antep Fıstıklı Beyaz Çikolatalı Ganajın Fotoğraflı Yapılışı:

Pastalara ve Çikolatalara Antep Fıstıklı Beyaz Çikolatalı Ganaj Tarifi

tarif sokağı
İster butik çikolata dolgularında isterseniz pastalarınızda isterseniz nefis tatlı kremalarınızın içinde gönül rahatlığıyla kullanacağınız, kullandığınız her ürünün tadına tat katarak lezzet şöleni yaratan Antep fıstıklı beyaz çikolatalı ganaj tarifi karşınızda!
Hazırlama Süresi 10 dakika
Pişirme Süresi 10 dakika
Toplam Süre 20 dakika
Kategori Krema ve Ganaj Tarifleri
Mutfak Türk Mutfağı
Porsiyon 2 Opsiyonel
Kalori 140 kcal

Aletler

 • 1 benmari tenceresi ya da mayonez tenceresi
 • 1 gıda termometresi
 • 1 hassas mutfak tartısı

Malzemeler
  

 • 70 gram beyaz çikolata
 • 10 gram tereyağı
 • 30 gram Antep fıstığı tozu
 • 15 gram krema, yüzde 35 yağlı

Talimatlar
 

 • İlk olarak Antep fıstıkları robottan toz haline gelene kadar çekilir. Bu adımda fıstığın elek yardımıyla elenmesi, tüm parçaların eşit büyüklükte olmasını sağlayacağı için önemlidir. Ve daha sonra çekilen fıstık bir kenara alınır.
 • Daha sonra benmari kabı içine su doldurulmuş sos tavasının üzerine oturtularak ısıtılır. Ve kaba 15 gram %35 yağlı, tatlı ve pastalara uygun olan krema eklenir. Krema spatula yardımıyla karıştırılarak eritilir.
 • 70 gram beyaz çikolata bıçak yardımıyla ince ince doğranır.
 • Ardından beyaz çikolata da kremanın üzerine eklenerek bir spatula yardımıyla alttan üste olacak hareketlerle eritilmeye başlanır.
 • Beyaz çikolata 45°C’ye gelinceye kadar benmaride eritilir.
 • Eriyen çikolataya 30 gram ince ve eşit boyda çekilmiş Antep fıstığı eklenerek spatula yardımıyla karıştırılır.
 • Son adım olarak benmari kabı ocaktan alınır ve ganaja 10 gram tereyağı eklenerek hızlıca çırpılır.
 • Son olarak fıstıklı ganaj, ucuna istenilen duy takılmış sıkma torbasına alınarak, ilk sıcağının çıkması ve koyulaşıp daha sürülebilir bir kıvam alması için buzdolabında 10 dakika dinlendirilir. Eğer ganaj çikolata dolgusunda kullanılacaksa 28°C’den düşük bir sıcaklığa geldiğinde kullanılabilir.
 • Beyaz çikolatalı fıstıklı ganaj başlıca; makaron, kurabiye ve çikolata dolgularının yapımında kullanılabileceği gibi, birçok pasta ve tatlının yapımında, iç harç ya da kaplama harcı olarak kullanılabilir.

Notlar

Tereyağı, ganajın daha parlak ve lezzetli olmasını sağlayacaktır.
Etiket antep fıstıklı ganaj, beyaz çikolatalı ganaj tarifi, beyaz çilkolatalı ganaj tarifi, çikolatalı fıstıklı ganaj, fıstıklı çikolatalı ganaj nasıl yapılır, fıstıklı çikolatalı ganaj tarifi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recipe Rating