Chia Tohumu Zayıflatır Mı, Chia Tohumu İle Zayıflama Ve Yoğurtlu Chia Tohumu Detoksu Tarifi

Bitkisel protein bazlı özel bir tohum olduğunu ifade etmek gerekiyor ve protein deposu tohum sayesinde gün içerisinde açlık hissinden her geçen dakika biraz daha uzaklaşıyorsunuz.

Kalsiyum bakımından da oldukça zengin bir tohum ve bu sayede metabolizmanın daha hızlı çalışması da kolaylaşıyor. Metabolizma hızlandırıcı tohum olarak da bilinen chia tohumu, düzenli kullanım ile birlikte yağ yakımında da önemli bir rol üstleniyor.

Chia tohumu, lif bakımından da zengin bir tohum olarak karşımıza çıkıyor. Lif desteği, bağırsak hareketlerini düzenliyor ve idrar problemini de bir nebze olsun ortadan kaldırıyor.

Chia Tohumu Zayıflatır Mı?

Bitkisel protein desteği ile tüketimi çok daha az hale getiren özel bir tohumdan bahsediyoruz. Gün içerisinde çok fazla yemek yiyor ve açlık hissinin önüne geçemiyorsanız eğer chia tohumu bu konuda sizlere profesyonel bir şekilde yardımcı olacaktır.

  • Bitkisel protein kaynağı sayesinde tokluk hissi çok daha güçlü ve belirgin bir şekilde yaşanıyor. Bu sayede yemek yeme isteği de geri plana atılarak daha az tüketim gerçekleşiyor.
  • Sahip olduğu kalsiyum miktarı da oldukça fazla ve kalsiyum da metabolizmayı hızlandırma konusunda yeterli gelecektir.
  • Metabolizmanın hızlandırılması ile birlikte gün içerisinde tüketilen gıdalar çok daha kısa sürede ve hızlı bir şekilde sindiriliyor.
  • Lif kaynağı ile birlikte idrar problemi ortadan kalkıyor ve gün içerisinde tuvaletleri çok daha sık ziyaret ediyorsunuz.

Başlı başına gerçek bir zayıflama kaynağı olan chia tohumunun düzenli ve doğru bir şekilde kullanılması gerekiyor. Online dünya üzerinden detaylı bir araştırma yapıldığında zararlarının da olduğunu göreceksiniz. Doğru ve düzenli kullanımın dışına çıkıldığında yan etkiler de söz konusu olacaktır.

Chia Tohumuyla Zayıflamak Ssğlıklı Mıdır?

Doğanın insanlığa sunduğu ürünleri kullanırken elbette temkinli olmamız gerekiyor. Her ürün mucizevi bir ürün değildir ya da her birinin ayrı ayrı fayda sağlamasını da bekleyemeyiz.

Dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar elbette mevcut. Az önce de ifade ettiğimiz gibi doğru ve düzenli kullanımın dışına çıkılmaması gerekiyor.

Aşırı kullanım ile birlikte cildinize ve vücudunuza büyük ölçüde zarar verecektir. Online dünyada bir araştırma yaparsanız eğer zayıflamak için tercih eden birçok ünlünün, aşırı kullanım nedeniyle zarar gördüğünü okuyacaksınız.

Kullanmadan önce bir uzman ile iletişime geçmenizde fayda var. Genel sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra vücudunuzun bu tohuma vereceği tepkinin de belirlenmesi gerekiyor.

Alternatif tıp elbette insanlığa büyük fayda sağlıyor ancak yine de bir uzmana danışmadan hareket etmemek çok daha sağlıklı bir tercih olacaktır. Chia tohumu için de aynı durum geçerli.

Chia Tohumunun Zararları ve Yararları İçin Hemen Tıklayın!

Chia Tohumu Diyeti Nasıl Yapılmalıdır?

Gün içerisinde kendinizi aç hissediyorsanız ve doyurucu besinler tüketmek için arayışa girdiyseniz karşınıza çıkacak olan chia tohumu tam size göre olacaktır. Diyetiniz süresince chia tohumu tüketmeniz halinde içerisindeki triptofan aminoasit sayesinde açlık hissinin azalacağını görebileceksiniz.

Gece saatlerinde sürekli acıkmaktan şikayet ediyorsanız, bu durumu ortadan kaldırabilmek için tüketebileceğiniz diyet besinleri arasında yer alacaktır. Diğer yandan ise kilo kayıplarının hızlı olması nedeniyle aynı anda kas kaybının da yaşanması sizleri zor durumda bırakacaktır.

Yağ yakımını destekleyerek, daha sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi sağlayan chia tohumu ile diyetinizi destekleyebilirsiniz. Böylece fazla kilolarınızdan kurtularak ideal seviyelere ulaşabilirsiniz.

Kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak olan besinler arasında yer alacaktır. Bu tohuma ait bir diyet menüsü yoktur. Bu tohum aç karnına su ile karıştırılıp içilmelidir.

Bu nedenle bu tohum diyet listelerine eklenmelidir. Ancak bu diyet tohumu doktorun izni ile tüketilmeli ve diyet listesine eklenmelidir.

Chia tohumu ile zayıflamak isteyenler, suya, limona ve bala ihtiyacı vardır. Öncelikli olarak bu tohum suyun içinde bir saat bekletilmeli, daha sonra verilen malzemeler ile karıştırılmalıdır.

Daha sonra blendırdan geçirilmelidir. Böylelikle bu tohum ile karışım yapılmış olunur. Bu karışım sabahları kahvaltı yapmadan önce bir bardak olacak şekilde tüketilmelidir. Toksinleri atarak bağırsaklarınızın çalışmasını sağlayacak olan bu karışımı bir ay boyunca her sabah tüketebilirsiniz.

Chia Tohumundan Yoğurt Detoksu Yapımı

  • Malzemeler: Chia tohumu, kuru veya taze meyve, 1 kase kadar yoğurt.
  • Nasıl Yapılır: Öncelikle 4 yemek kaşığı kadar yoğurdumuzun üzerine 1 çorba kaşığı kadar chia tohumu ilave ediyoruz. Eğer ben metabolizmamı da hızlandırmak istiyorum derseniz, üzerine bir de tarçın ilave edebilirsiniz. Malzemelerimizi güzel bir şekilde harmanladıktan sonra ise şimdi dinlemesini bekleyeceğiz. Dinlenme aşaması bittikten sonra buzdolabına koyun ve tüketmek istiyorsanız 4 saat sonra çıkarıp tüketin.

Chia Tohumu Çayı Nasıl Yapılır? Tarif İçin Hemen Tıklayın!

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir