Chia Tohumlu En Lezzetli En Doyurucu ve Farklı 6 Tarif

Chia tohumu doyurucu ve uzun süre tok tutucu etkisiyle diyette olanların ve sağlıklı tarifler deneyenlerin mutlaka mutfağında olması gereken bir ürün. Chia tohumunun sağlık üzerine saymakla bitmeyen faydalarını sizler için çok lezzetli ve tatlı bir hale getirdik.

Listedeki tüm tatlıların yapımında baş rolü oynayan chia tohumu, sağlıklı tatlı arayanlar için birebir. Üstelik bu tatlıların her biri tamamen beyaz şeker ilavesiz. Tatlandırıcı olarak baş rolde bal olan bu tatlılar hem meyve şekeriyle hem de bala alternatif diğer tatlandırıcılarla da kolayca yapılabilir.

Sadece 3 Malzemeli Muzlu Chia Tohumlu Puding Tarifi

Lif bakımından en zengin meyvelerden olan muz, doyurucu ve uzun süre tok tutan chia tohumuyla buluştu. Listedeki belki de en basit tatlı olabilecek bu nefis tarifi denemek için hemen tıklayın!

Çikolatalı, Fıstık Ezmeli ve Chia Tohumlu Tatlı Tarifi

Diyette olanlar ve sağlıklı bir tatlı tarifi arayanlar için harika bir alternatif olan yer fıstığı ezmesi chia tohumuyla birleşiyor. Chia tohumunun tok tutucu etkisi, bağırsaklara olan faydasının yanı sıra oldukça sağlıklı bir ürün oluşu bu tatlıyı denemeniz için gereken nedenlerden.

Kolay ve Şık 3 Katlı Chia Tohumlu Tatlı Tarifi

Tabanı chialı pudingli, orta katmanı avokadolu ve üzeri çilekli bu nefis tatlı diyette olanlar için harika bir alternatif. Fazla kalori almak istemeyenler, sağlıklı bir tatlı tarifi arayanlar bu tatlıyı hemen denemeli!

Çikolatalı ve Çilekli Chia Tohumlu Puding Tarifi

Çikolata çilek ikilisini sevmeyenimiz yoktur. Bu nefis tatlının yapımında da başrolü chia tohumu ve çikolata oynuyor. Çikolata ve chia tohumuna da çilek eşlik ederek nefis bir tat dengesini ortaya çıkarıyor!

Sadece 4 Malzemeli Mangolu Chia Tohumlu Puding Tarifi

Mangonun hafifliğini içerisinde barındıran bu nefis tatlı yapımının kolaylığıyla sizleri şaşırtacak. Üstelik bu tatlı listedeki diğer tatlıların aksine sadece 3 malzemeyle yapılıyor!

Çikolatalı Chia Tohumlu Kolay Tatlı Tarifi

Çikolatalı chia tohumlu puding nefis kaju fıstıklı yalancı cheesecake katmanıyla buluşuyor. Listedeki en sevilen alternatif tatlılardan olan bu kolay tarifi hemen denemelisiniz.

Chia Tohumu Hakkında Diğer Makalelerimede Göz Atabilirsiniz

Chia Tohumu Zayıflatır Mı, Chia Tohumu Nasıl Kullanılır ve Nasıl Tüketilir?

Zayıflamaya Yardımcı Chia Tohumu Çayı Nasıl Yapılır?

Chia Tohumu Nedir, Chia Tohumunun Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir